Dzbanek filtrujący – kiedy wymiana filtra jest konieczna
Dzbanek filtrujący – kiedy wymiana filtra jest konieczna?
8 lutego, 2020
Pokaż wszystkie

Butelka filtrująca Dafi – na ile starcza filtr?

Butelka filtrująca Dafi – na ile starcza filtr

Już od ponad 30 lat polska marka DAFI cieszy się uznaniem wśród użytkowników produktów filtrujących i uzdatniających wodę. Woda świeża, czysta i zdrowa jest priorytetem marki, dlatego tworzone przez nią produkty w 100% odpowiadają celowi, by taką właśnie wodę dostarczać sympatykom DAFI. Dzbanki i butelki filtrujące są dziś na wyposażeniu każdego niemal domu stanowiąc ekologiczny i tani sposób, by czystą i dobrą wodę mieć zawsze pod ręką. Produkty DAFI adresowane są dla wszystkich – od najmłodszych po seniorów, a ich bezpieczeństwo poddawane jest wielu badaniom i testom, gdyż marce zależy, by dać klientowi najlepszy produkt w swojej kategorii.

Marka DAFI jako jeden z priorytetów obrała sobie szeroko pojętą odpowiedzialność społeczną, a znaczy to tyle, iż w procesie produkcji DAFI korzysta z technologii, która minimalizuje niekorzystny wpływ na środowisko i na życie lokalnych społeczności. DAFI troszczy się o to, by jej produkty tworzone były jedynie z surowców cechujących się najwyższą dostępną jakością. Takie podejście sprawia, iż mamy gwarancję bezpieczeństwa zastosowanych w butelkach czy w dzbankach materiałów. Tworzywo jest dodatkowo materiałem do wielokrotnego użytku co przekłada się bezpośrednio na przyjazność dla środowiska naturalnego.

Dlaczego warto wybrać butelkę filtrującą DAFI?

Niezależnie czy jesteś zabieganą bizneswoman, pilnym uczniem czy wysportowanym kulturystą- w pracy, w szkole czy na treningu nic nie sprawdza się lepiej niż butelki z filtrem DAFI. Ich działanie jest dziecinnie proste- napełniasz butelkę wodą kranową, a zastosowany w niej filtr węglowy oczyszcza ją i jest ona bezpośrednio zdatna do picia. Butelka wyposażona została w szczelny korek, dzięki któremu absolutnie nie trzeba się martwić, iż woda wyleje nam się w plecaku czy gdziekolwiek indziej. Kształt butelki został zaprojektowany tak, by idealnie układała się w dłoni, a jednocześnie była lekka i poręczna. Butelki DAFI zaprojektowane zostały w trzech rozmiarach- najmniejszym (0,3 l) dedykowanym dzieciom, średnim (0,5 l) idealnym do pracy i największym (0,7 l) świetnym na trening sportowy.

Jak często wymieniać filtr?

O wymianie filtra w sprytny sposób przypomina nam obrotowy datownik umieszczony u góry butelki. Co ciekawe jeden filtr jest wydajny tak bardzo, iż zastępuje kupno aż 300 butelek 0,5 litrowych wody ze sklepu! Żywotność filtra to 30 dni i co miesiąc powinien on być wymieniony na nowy. W filtrze zastosowano węgiel aktywny, którego skuteczność potwierdzona została wieloma badaniami laboratoryjnymi. Węgiel uzyskiwany jest ze spalanych łupin kokosa, jest więc materiałem w pełni naturalnym i przyjaznym środowisku. Węgiel posiada bardzo duże właściwości absorpcyjne, idealnie usuwa z wody kranowej wszelkie związki chloru poprawiając znacząco jej smak i zapach. Filtr z węgla aktywnego usuwa wiele lotnych związków organicznych, pestycydy i herbicydy, a także chlor, benzen, związki trihalogenometanu, radonu czy rozpuszczalniki.