Butelka filtrująca Dafi – na ile starcza filtr
Butelka filtrująca Dafi – na ile starcza filtr?
3 lutego, 2020
Jak działają dzbanki filtrujące
Jak działają dzbanki filtrujące?
11 lutego, 2020
Pokaż wszystkie

Dzbanek filtrujący – kiedy wymiana filtra jest konieczna?

Dzbanek filtrujący – kiedy wymiana filtra jest konieczna

Dzbanki filtrujące zyskały na przestrzeni ostatnich lat wierne grono sympatyków i wciąż nowe osoby sięgają chętnie po to rozwiązanie. Nic w tym dziwnego- nie ma bowiem chyba lepszego i łatwiejszego sposobu na zdrową i czystą wodę, która jest zawsze pod ręką. Woda w kranie choć zdatna do picia, zawiera w sobie dany poziom zanieczyszczeń oraz ma często nienajlepszy zapach czy smak- filtrowanie wody w dzbankach to dobry patent na znaczne podniesienie jej walorów i zapachowych, i smakowych oraz wyeliminowanie nawet najmniejszych zanieczyszczeń. Jak działa dzbanek z filtrem i jak często należy wymieniać filtr?

Dzbanki z filtrem DAFI

Jednym z wiodących producentów dzbanków filtrujących jest z całą pewnością nasza rodzima marka DAFI. DAFI od lat oferuje polskiemu konsumentowi produkty najwyższej jakości, tworzone z najlepszych materiałów, trwałe i dobrze zaprojektowane. Wychodząc na przeciw różnym gustom, projektanci DAFI dają nam bardzo szeroki wybór- można wybrać dzbanek o danym kształcie, tworzywie wykonania (mocny, twardy plastik lub szkło), kolorystyce czy sposobie wyświetlania zużycia filtra. Taka gama produktów pozwala na to, by każdy konsument miał możliwość wybrania idealnego dzbanka tak pod względem jakości filtrowania wody, jak i takiego, który pasował będzie do kuchni czy jadalni.

Dzbanki DAFI w skuteczny sposób pozbawiają wodę kranową chloru i jego pochodnych, a także metali ciężkich, herbicydów i pestycydów oraz wielu innych zanieczyszczeń, jednocześnie ją zmiękczając. Przefiltrowana wodą świetnie nadaje się do bezpośredniego picia, przygotowywania na jej bazie potraw oraz do użycia jej w sprzętach małego AGD. Średnia wydajność filtrów w dzbankach daje nam miesięcznie aż 200 litrów przefiltrowanej, zdrowej wody! W zależności od tego, ile wody dziennie pijemy lub używamy, możemy wybrać sobie dzbanek o danej pojemności. Standardowo dzbanki mają pojemność około 2,5- 2,8 litra.

Filtr- jak działa i co, ile wymieniać?

Użycie filtra jest banalnie proste. Nowy filtr należy rozpakować, a następnie umieścić go w miejscu w dzbanku specjalnie do tego przeznaczonym i… tyle. Zanim napijemy się wody, trzeba jeszcze przefiltrować go dwukrotnie, a dzbanek napełniony kranówką po raz trzeci, można już wykorzystać do swoich celów. Filtr w dzbankach wykonany jest najczęściej z węgla aktywnego oraz z żywicy jonowymiennej. Żywica świetnie zmiękcza wodę pozbawiając ją wapnia, a węgiel dzięki właściwościom absorpcyjnym oczyszcza ją z chloru i jego pochodnych, z metali ciężkich i wszelkich innych pozostałych w wodzie kranowej zanieczyszczeń. Oba te składniki filtrów są składnikami naturalnymi, są więc przyjazne dla środowiska.

Żywotność filtra wynosi 30 dni i raz na 30 dni powinien być on wymieniony. Nie trzeba tego notować w kalendarzu- dzbanki posiadają wskaźniki zużycia filtra. Mogą to być wskaźniki manualne (ustawiamy je ręcznie) lub LEDowe. Korzystanie z dzbanków DAFI to działanie przyjazne środowisku- korzystamy z produktu wielokrotnego użytku, a zużyty filtr wyrzucamy do pojemnika przeznaczonego do recyklingu.