Jak działają dzbanki filtrujące
Jak działają dzbanki filtrujące?
11 lutego, 2020
filtr-azotanowy
Jaki filtr wody do domu jednorodzinnego?
21 lutego, 2020
Pokaż wszystkie

Ile trwa filtrowanie wody w dzbanku?

luna_unimax_granat

Filtrowanie wody wodociągowej w dzbanku filtrującym lub butelce filtrującej to alternatywa dla kupowania wody butelkowanej w sklepie – tyle że tańsza i bardziej Eko, bo pozbawiona zbędnego balastu w postaci nikomu niepotrzebnych butelek. Wysokiej jakości filtr węglowy z łatwością zamieni kranówkę w smaczną wodę pozbawioną chloru i metali ciężkich. Co więcej, nie zabiera to wcale dużo czasu. Ile trwa filtrowanie wody w dzbanku?

Wiele osób przed zakupem dzbanka filtrującego żywi niesłuszne przekonanie, że proces filtracji może trwać zbyt długo, by np. szybko przygotować wodę na kawę przed wyjściem do pracy. Tymczasem jest to mit, bo proces ten zajmuje od nawet jednej minuty do najwyżej kilku minut – w zależności od ilości wody, którą chcemy przefiltrować. W żadnym jednak wypadku nie trwa to długo. Regularnie wymieniany filtr działa niezawodnie i pozwala cieszyć się smakiem zdrowej, czystej wody, która jeszcze przed dosłownie chwilą była niespecjalnie czystą kranówką. Z powodzeniem możemy wykorzystać ją do przygotowywania napojów, gotowania w czajniku, przygotowywania posiłków (w tym dla małych dzieci), napełniania bidonów czy pojenia naszych zwierzaków.

Czas a pojemność dzbanka

Dzbanki filtrujące w ofercie sklepu Dafi mają pojemność 2 (model Crystal), 3 (modele Astra, Crystal) i 4 litrów (Astra, Cystal, Omega). Do każdej pojemności został dobrany odpowiedni filtr (Classic lub Unimax), dostosowany do tego, by napełnić dzbanek przefiltrowaną wodą w jak najkrótszym czasie. To, ile trwa filtrowanie wody w dzbanku, zależy właśnie od jej ilości – im jest jej więcej, tym dłuższą pracę musi wykonać filtr. Ale bez obaw – przefiltrowanie wody w nawet najbardziej pojemnym dzbanku to zaledwie parę minut. Jeśli jednak naprawdę bardzo się spieszymy, warto napełnić dzbanek jak najwcześniej, tak by spokojnie zdążyć ze wszystkim przed wyjściem. Wstajemy rano, nalewamy do dzbanka wodę z kranu – a po porannej toalecie i obudzeniu pozostałych domowników mamy gotową czystą i smaczną wodę dla całej rodziny.

Nawet 12 godzin świeżości

Proces filtrowania w dzbankach Dafi jest nie tylko szybki – przefiltrowana przez nie woda nadaje się do spożycia nawet przez 12 godzin, spokojnie więc możemy więc napełnić dzbanek wieczorem i użyć jej rano do śniadania, a właściwości wody nic a nic się nie zmienią. Obawy o to, że przefiltrowana woda ma krótki czas termin przydatności do spożycia, są więc zupełnie bezzasadne. Warto przy tym dodać, że dzięki swoim filtrom dzbanki Dafi nie tylko oczyszczają wodę z kranu z niepożądanych składników, zapobiegając się tworzeniu się kamienia w naczyniach, ale także wzbogacają ją o wartościowe mikroelementy, takie jak jony magnezu, wapnia oraz potasu – a więc te, które występują w popularnych wodach butelkowanych. Tyle że dzbanki filtrujące Dafi zapewniają taką wodę bez dodatkowych kosztów w postaci butelki (która i tak ląduje w śmieciach) oraz bez konieczności dźwigania ze sklepu ciężkich zgrzewek. No i bez straty czasu.