luna_unimax_granat
Ile trwa filtrowanie wody w dzbanku?
21 lutego, 2020
Pokaż wszystkie

Jaki filtr wody do domu jednorodzinnego?

filtr-azotanowy

Filtrowanie wody kranowej niesie ze sobą wiele korzyści, które doceniają zwłaszcza mieszkańcy domów jednorodzinnych, którzy przed pojawieniem się na rynku dzbanków i butelek filtrujących, chcąc zapewnić całej rodzinie czystą i smaczną wodę, byli skazani na dźwiganie ze sklepu często kilku ciężkich zgrzewek butelkowanej wody mineralnej – nie wspominając o związanych z tym wydatkach. Tylko jaki dzbanek oraz filtr wody wybrać do domu jednorodzinnego?

Rozważając zakup odpowiedniego dzbanka i filtra wody, musimy wziąć pod uwagę liczbę osób zamieszkujących nasz dom – im jest ich więcej, tym większa powinna być objętość dzbanka. Sklep Dafi oferuje dzbanki o pojemności 2 (model Crystal), 3 (modele Astra, Crystal) i 4 litrów (Astra, Cystal, Omega). Do każdego z nich został dobrany odpowiedni filtr (Classic lub Unimax). Co więcej, filtry Dafi są uniwersalne – pasują także do dzbanków innych popularnych firm, takich jak Brita, Aquaphor, AquaSelect czy Laica.

Kup filtry na https://dafi.pl/produkty/filtry-przeplywowe/filtr-podzlewowy/.

Filtry Dafi- Classic i Unimax

Filtry Classic, węższe, przeznaczone są dla dzbanków 2-litrowych, idealnych dla mniejszych gospodarstw domowych. Dla domu jednorodzinnego o większej liczbie domowników, wypijających dziennie więcej wody, praktyczniejsze będą szersze filtry Unimax, dopasowanie do dzbanków 3- i 4-litrowych. Filtry Classic występują dodatkowo w czterech odmianach (Standard, AGD+, Mg+, pH+), filtry Unimax – w dwóch (Standard i Mg+). Czym się od siebie różnią?

Do czajnika, do ekspresu, do żelazka

Filtry typu Standard (w wersjach Classic i Unimax, białe) przeznaczone są do poprawienia jakości wody kranowej. Oczyszczają ją z chloru i zanieczyszczeń organicznych, dzięki czemu woda staje się smaczniejsza, bardziej miękka i nie powoduje osadzania się kamienia na naczyniach kuchennych. To filtry uniwersalne, zapewniające podstawowe filtrowanie wody.

Filtr AGD+, występujące w wersji Classic (z szarą pokrywką), dodatkowo przedłuża działanie sprzętu AGD (czajników, ekspresów, żelazek) dzięki zapobieganiu wytrącaniu się kamiennego osadu poprzez redukowanie nadmiaru soli wapnia i magnezu w wodzie. Sprawia, że przefiltrowana woda jest jeszcze bardziej miękka.

Filtry Mg+, z niebieską pokrywką, występują w wersjach Classic i Unimax. Usuwają chlor i naczynia organiczne, dodatkowo wzbogacają wodę w jony magnezu. Nie redukują jednak nadmiernej twardości wody, dlatego przeznaczone są do spożywania zimnych napojów oraz do bidonów.

I wreszcie filtr pH+ (w wersji Classic, z zieloną pokrywką), który podnosi pH wody i nadaje jej ujemny potencjał oksydacyjno-redukcyjny, a także najskuteczniej oczyszcza wodę kranową z chloru i jego pochodnych. Po przefiltrowaniu uzyskujemy wodę alkaliczną, przeznaczoną do spożywania bez gotowania. Podobnie jak filtr Mg+, nie redukuje twardości wody i jest doskonałą alternatywą dla wody butelkowanej.

Jeśli nie możemy się zdecydować, jaki filtr będzie najlepszy dla domu jednorodzinnego – większy czy mniejszy – możemy wybrać i jeden, i drugi, kupując dzbanki o różnych pojemnościach, np. podstawowy 4-litrowy i dodatkowy 2-litrowy. Dzięki temu każdy z domowników będzie mógł cieszyć się taką wodą, jaka najbardziej mu smakuje.